sobota 9. července 2016

Retro kniha

Už jste si jistě mysleli, že jsem pečení začala flákat, což? Nee, to by mi už asi neprošlo. Jenom jsem teď měla nějakou dobu takové to divné období pocitu neproduktivity, kdy, ačkoliv jsem zaplnila téměř celý čas nějakou více či méně aktivně produktivní věcí (jistě jste z tohoto popisu pochopili, co mám na mysli :D ), tak jsem ze sebe měla takový podivně depresivní pocit, a tak jsem se ani nedonutila nic napsat na blog. Ale tak, možná to byla pro někoho vítaná pauza, takže se na to opět budu dívat pozitivně. 


Ale teď už k dortu. Tentokrát to mělo být něco, co jsem myslela, že já nikdy péct nebudu. Ale člověk je tvor omylný, takže se ke mně dostala prosba přesně o tenhle dort v retro stylu, ve tvaru otevřené knihy. Jednalo se totiž o oslavu narozenin v retro stylu, a tak i dort měl být přesně takový jako kdysi. Alespoň vzhledově. Takže zase tak komplikované to nebylo a dokonce mě to nakonec moc bavilo!! Vzhled měl být tedy kniha, s nápisem a třemi růžemi, ve fialových tónech a v co nejvíce "old-school" stylu. Jistě si každý pamatuje na takové ty staré dorty bez potahu, nejlépe dokola pokryté ořechy a ozdobené téměř výhradně krémem, sem tam nějakou květinou. No, a to bylo přesně ono.


Největší zádrhel byl s tím nápisem. Nebyl totiž úplně krátký, a já jsem jednak na dort krémem ještě nikdy nepsala, a pak jsem měla malý problém s prostorem, ale nakonec jsem to myslím vystihla docela dobře. Dodala jsem zmiňované růže a pak už jen dozdobila ořechy a především krémem. To mě bavilo asi úplně nejvíce. Což je docela ironie, když si vzpomenu na článek asi před dvěma roky, kdy jsem psala, že práci se zdobícím sáčkem úplně nesnáším. Od té doby se mnoho změnilo, a já jsem konečně začala nalézat kouzlo různých druhů sáčků a především množství zdobících špiček. A teď už se na práci se sáčkem vždycky neuvěřitelně těším. Ne snad, že bych byla nějaký expert, ale postupně tomu přicházím na kloub. Z toho vyplývá i ponaučení - nikdy se nevzdávejte, i když máte sto chutí s tím přestat. :)Žádné komentáře :

Okomentovat